1995-2014
Convocatòria 2014
Carlos Gómez Caballero: 10 Compositores - 10 Piezas, 10 Tecnologías
Convocatòria 2013
Xavier Bonfill: 28 x 28
Úrbez Capablo: Machination
Convocatòria 2012
Mikel R. Nieto: Interstitial Space
Octavi Rumbau: In Tabla
Timothy Schmele: Neurospaces
Convocatòria 2011
Josué Moreno: Una voz, todas las voces
Oscar Martín: Red distribuída de emergencia sonora
Convocatòria 2010
Javier Chávarri: Prefall 135
Aurelio Edler-Copes: Women
Daniel Domínguez Teruel: Peça per instruments i electrònica en viu
Carlos Martínez Franco: Antrofonías interactivas
Convocatòria 2009
Danio Catanuto: Psicofonies Urbanes
Mikel Chamizo Pérez: Concert per a reacTable i conjunt instrumental
Neil Harbisson: Ulls cibernètics (performance par 4 cantants)
Enrique Tomás: VJ-Dada
Convocatòria 2008
Teresa Carrasco García: Seguiriyas de Cielo, Tierra y Aire
Roger Costa: Je suis l'autre
Alexandre Fernández Marino: Apparatus, Musical
Oliver Rappport: Catharsis III
Convocatòria 2007
Rebecka Biró: Voyeurismo
María Cerón: Fragmentos Suspensivos
Xavier Manzanares: Hackthedj (beca Hangar - Phonos)
Convocatòria 2006
David Dalmazzo: Pulsajes: Cinco cuentos temporales para bailarina y electrónica
Ariadna Alsina: nickname: persona
Edgar Barroso: El saxofón tenor y el nano-sonido como medio de interacción electroacústica
Luis Bezeta: Uno y dos
Convocatòria 2005
Ali Momeni, Chris Brown (Beques ICMC - Phonos 2005)
Joan Bagés: Intersections
Mauricio Valdés: Popan II
Yaiza Nicolás Levy: Golden Cage
Carmen Platero Vázquez: Deriva del Cristal Sonoro
Convocatòria 2004
Antonio Urquijo de Simón, Carolina Padilla, Daniel Páez, Jordi Puig i Philip Morris: Idades
Rocío Quirús Merino, Valentina Bongiovanni, Axel Bunge: El mundo según un mundo
Convocatòria 2003
Miguel Torres Tornero: Diálogo (Beca SGAE - Phonos)
Toni Tur: Des d'els teus ulls
Jelena Vico: Noise recycler: Sonic interventions in the urban space
Germán Moreno Brull: Obra electroacústica mixta para trombón y electrónica
Convocatòria 2002
Ricardo Gadea: Cuerpos Sensibles
David Fernandez: El Senyor Carbonell
Alejandro Posadas, Carlos Martínez Franco: Mitosis
Enrike Hurtado: Interface
Thomas Charveriat, Félix Luque: The Machines Manifesto
Convocatòria 2001
Gaspar Lukacs: Pregones de Barcelona (Beca SGAE - Phonos)
Ramón Humet: Obra per a guitarra i cinta
Susana Garcia Noguero, Olivier Schulbaum: Radiored, . FF0000
Núria Badia i Esther Latorre: Net.Art, a place for social criticism
Àlex Sanjurjo: Fluir
Joana Teixidor i Patricia Gea: Fly Kid
Marcelo Dematei: Samsa
Sergi Medrano Guillaumón: Numerus Aureus
Convocatòria 2000
Luis Caruana: Música electroacústica con medios mixtos
Maria Laura Piaggio: La biblioteca imposible de Jorge Luis Borges
Pedro Barboza: Litoral vertical
Marko Brajovic: Prom
Convocatòria 1999
Àgueda Simó Cachorro: Mimesis
Alison Clifford: [Citizen]
Adolf Alcañiz, Carles Hac Mor, Bàrbara Held, Bàrbara Raubert, Ester Xargay: Nihil Obstat
Jorge Luis Marzo, Raquel Paricio: Rendeix-te
Eugenio Tisselli: Danza-choque
Elsa Justel: Midi de sable
Carles Albert Tort Santacana: Tonatiuh
Jakob Draminsky: The Holy
Orit Kruglanski i Bruno Vianna: Palm Poems
Convocatòria 1998
Jorge Sad: Composición para bandoneón y electroacústica en tiempo real
Miquel Jordà: Samuel Sam
Ricardo Ventura: Desnudo de Mujer sobre sofá azul
Blanca Palou de Comasema: Sense títol
Joan Carles Garcia: Mixer
Luis Prieto: Norte, Sur, Este y Oeste
Convocatòria 1997
Clinton Osborne: Between Heaven and Earth
Neus Buira: Souvenirs BCN
Simon Atkinson: Sense títol
Daniel G. Andújar: Access to technology is a human right
Montxo Algora: Earthdance
Taller d'intangibles: Tol Tol Tol
Josep M. Guix: Sense títol
X. Rovira, E. Rovira, D. Solá i J.D. Tischler: Limón, stand itinerant
A. Callejo, T. Noujio i C. Riba: Calidoscopis tridimensionals
Cristian Morales: Materiales
Diego Dall'Osto: Caosmofonia
K.Metsahuone i J. Nousiainen: Body=Home
Jacobo Sucari: REM. estudis sobre el comportament nocturn
Convocatòria 1996
Jordi Rossinyol: Obra per a guitarra i electroacústica
Jordi Barés, Albert Quer, R. Aranda: Human nature
Eduardo Reck Miranda: Rèquiem per una veu perduda
Pedro Ballesteros: Sin novedad
Laura Baigorri: Zap-War
Eugeni Bonet: Lectura(s) de Cirlot
Teruyoshi Kamiya: Sense títol
Convocatòria 1995
Elsa Justel: La ilusión sensible
Martí Ribas, Núria Garcia: Reversible
Julián Álvarez: Tambores de Calanda
Toni Serra, Núria Canal, Xavi Hurtado, Joan Leandre, J. Masllovet, J.M. Palmeiro, Víctor Nubla: Oigo Rom
Joan Sanmartí: I See Caos
Joan Babiloni: Cristalls
Pedro Ballesteros: XyZ
Sergi Jordà: Abstracte #1
Màrius Serra: Babble
Altres projectes de producció experimental
Jan Bechberger, Jaime Burriel, Patricia Gorozpe: Navegarte
Andrea Giordano, Laura Navarro: Anywhere: a place to be
Rodrigo Ferrada: Cinema: Ethical and aesthetic concerns in ethnographic film
Carles Sora, Anna Carreras, Arnau Camps (2007): Màgia per a pixeloscopi